wideo

Zdjęcia ślubne czy film z wesela- co wybrać?

Wiele par decyduje się finalnie na jedno i drugie, ale też są takie pary, które na przykład od razu wiedzą, że nie chcą, aby dzień ślubu i wesela był kamerowany, chociażby ze względu na fakt, że wydaje się to być bardzo krępujące i dodające stresu. W rzeczywistości, zarówno kamerzysta czy fotograf będzie w stanie stworzyć dla nas niesamowitą pamiątkę z tego wyjątkowego dnia, ale wygenerowane przez nich materiały znacząco się między sobą różnią i praktyce mają inne zalety. Czy zdecydować się na jedno i na drugie, czy może lepiej ograniczyć się tylko do kamery lub tylko do zdjęć? Warto rozważyć wszelkie zalety obu rozwiązań jeszcze zanim podejmiemy wiążącą decyzję.

Ogromne zalety sesji fotograficznych oraz albumu ślubnego

Bezsprzecznie, do albumu ślubnego zagląda się znacznie częściej niż do filmu weselnego. Zdjęcia, które będą piękne i estetyczne z chęcią się też eksponuje na ścianach własnego mieszkania, czyniąc w taki sposób z nich niesamowitą pamiątkę na długie lata. Warto wziąć też pod uwagę, że zdjęcia są pewną artystyczną interpretacją rzeczywistości. Można na nich uchwycić magię chwili, a tym samym skomponowany w ten sposób album ślubny może prezentować dzień ceremonii w sposób zachwycający i niezwykły zarazem. Dodatkową zaletą zdjęć weselnych oraz sesji ślubnych jest to, że w znacznie większym stopniu można poddać je retuszowi. Para młoda ma też wpływ na to, jakie zdjęcia finalnie zostaną umieszczone w albumie- może wybrać te, które się jej najbardziej podobają. W ten sposób też chętniej będą do takiego albumu wracać po latach. Kolejną zaletą fotografii jest jej niższa cena w porównaniu do usług kamerzysty. Usługi fotograficzne można dobrze dopasować do swoich potrzeb. Można zamówić sesje towarzyszące- np. sesje narzeczeńską lub sesje ślubną w plenerze albo też całkowicie z takich zdjęć zrezygnować. Pole manewru jest więc naprawdę duże.

Zalety kamerzysty na wesele

Film ślubny również ma wiele zalet. Nie jest to tanie rozwiązanie, ale dokładnie, punkt po punkcie oddaje przebieg uroczystości oraz zabawy weselnej. Oglądając taki film można więc przeżyć ten dzień jeszcze raz. Filmy, do których byliśmy przyzwyczajeni bywały bardzo długimi materiałami, które ciężko było komukolwiek obejrzeć naraz. Obecnie, filmy z wesela są znacznie lepiej przygotowywane i montowane, posiadają lepszą dynamikę i są po prostu ciekawsze. Efekt finalny jednak jak zawsze zależy od kamerzysty, na jakiego się zdecydujemy. Dodatkową usługą do filmu weselnego, którego długość zazwyczaj nie przekracza dwóch godzin jest też krótki, kilkuminutowy teledysk weselny. Jeśli para młoda chciałaby postawić na jeszcze większy profesjonalizm takiego materiału, istnieje możliwość zmontowania filmu z materiałów nagrywanych przez dwóch kamerzystów. Taki film może więc być atrakcyjny, chociaż za pewne i tak fakt ten nie przekona tych osób, które po prostu będą się czuły skrępowane obecnością kamer i które będą się stresowały tym, jak na takim filmie wypadną.