sesja ślubna

Sesja ślubna- jak powinna wyglądać i gdzie ją zaplanować?

Zdjęcia z sesji ślubnej zazwyczaj stanowią jeden z ważniejszych elementów całego albumu ślubnego. Taką sesję można zaplanować jednak na szereg sposobów, może też zdecydować się na kilka różnych sesji, aby zdjęcia w ramach albumu faktycznie mogły być bardziej różnorodne i ciekawsze. Najbardziej istotne jest jednak, aby znaleźć dobrego fotografa, który będzie wykonywał zdjęcia w takiej stylistyce, która nam odpowiada. Dlatego też, niezależnie od tego, na jaki rodzaj zdjęć ślubnych się zdecydujemy i jak będzie miała się prezentować sesja ślubna– najistotniejszy jest wybór dobrego studia fotograficznego. Wielu fotografów reklamuje swoje usługi w sieci, ale też posiada swoje strony internetowe, gdzie w formie portfolio prezentowane są dotychczasowe realizacje. Na pewno warto takie portfolio przeglądnąć wcześniej jeszcze zanim udamy się do takiego studia fotograficznego. Można też oczywiście kierować się opiniami innych osób na przykład co do tego, jaka atmosfera panuje podczas sesji, czy fotograf jest kreatywny i jakie plenery może nam zaproponować.

Sesja narzeczeńska? Jak najbardziej!

Coraz częściej młodzi decydują się na taką wstępną sesję jeszcze przed dniem ślubu i wesela. Może ona zostać zaplanowana w miejscach ważnych i sentymentalnych dla danej pary, co dodatkowo podnosi jej rangę. Zdjęcia mają oczywiście charakter pamiątkowy, ale są też czymś innym, sporym urozmaiceniem w całym albumie, który potem będzie miał powstać, jako efekt końcowy pracy fotografa.

A gdzie zaplanować ślubną sesję plenerową?

Taka sesja zazwyczaj jest już planowana na spokojnie w jakiś dzień po weselu. Sporo zależy od aury i pory roku. Plener możemy zaproponować sami, ale też możemy zdać się na propozycje fotografa. Taka sesja jest już realizowana bardziej na luzie, kiedy opadną emocje związane z samym ślubem oraz ceremonią. Doskonałym plenerem do zdjęć może być małe miasteczko z zamkiem, jezioro przy lesie czy też ogród botaniczny z pięknymi okolicznościami przyrody. Pamiętajmy jednak o tym, że sceneria powinna być ładna, ale ma przede wszystkim stanowić tło dla zdjęć młodej pary. W takiej roli może się sprawdzić nawet zwykła łąka czy tereny zielone za miastem. Oczywiście, podczas takiej sesji powstaje bardzo wiele ujęć, a w praktyce potem jest z czego wybierać zdjęcia do albumu, a być może nawet zdecydujemy się na wywołanie jakiegoś zdjęcia w większym formacie po to, aby oprawić je w ramkę. Sesja tego typu odbywa się w ślubnych strojach, a więc w sukni ślubnej oraz w garniturze, co może stanowić pewne utrudnienie. Plany, co do sesji może też zepsuć pogoda i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ważne, aby podejść do takiej sesji już bez stresu i postarać się być sobą, a co za tym idzie- cieszyć się sobą i być naturalnym. Ciekawe kadry i ujęcia za pewne zaproponuje nam także sam fotograf- współpraca z nim za pewne zadecyduje o sukcesie całej sesji.